Gwarancja pełnych 100 dni na wymiane lub zwrot towaru.


Gwarancja pełnych 100 dni na wymiane lub zwrot towaru.

Intercom

21. 7. 2022

czas odczytu: 4 min.

Dobra komunikacja jest obecnie uważana za powszechną podczas jazdy motocyklem, a producenci często konkurują, aby zaoferować bardziej wyrafinowany, wyrafinowany i doskonały typ. Powszechnym standardem jest to, że przy użyciu dobrego komunikatorai można dzwonić, komunikować się z pasażerem, korzystać z nawigacji, słuchać muzyki/radia na motocyklu.

 

Intercom montowany jest w kasku motocyklowym i łączy się przez Bluetooth. Zazwyczaj jest on ustawiony tak, aby priorytetem były rozmowy telefoniczne, następnie komunikacja z pasażerami, a następnie inne funkcje, takie jak nawigacja głosowa, radio i odtwarzacz muzyki czy połączenie z kamerą.

Jeśli podróżujesz tylko w dwie osoby i chcesz komunikować się z pasażerem, możesz skorzystać z tańszego interkomu dla dwojga.

 

Ważne fakty przy zakupie

Zasięg urządzenia – do komunikacji z załogą innego motocykla (do 1,5 km).

Liczba intercomów – ilość, które można ze sobą połączyć (maksymalnie 15).

Pojemność baterii – mogą mieć maksymalny czas rozmów do 20 godzin.

Czas ładowania – zwykle około 3 godzin.

Sterowanie – rozmieszczenie przycisków sterujących lub sterowanie głosowe.

Kompatybilność - polecamy urządzenie kompatybilne również z innymi producentami.

Montaż - montaż za pomocą rzepów lub zatrzasków jest praktyczny.

 

Po co sparować telefon z intercomem?

Jeździsz motocyklem bez interkomu? Znasz to uczucie, gdy słyszysz dzwonek telefonu? Nagle trzeba znaleźć odpowiednie miejsce, zatrzymać się, zdjąć rękawiczki, kask, zadzwonić, przy odrobinie szczęścia połączycie się wtedy z osobą, która prawdopodobnie w tym czasie zakończyła rozmowę. A potem znowu czeka Cię cały cykl - załóż kask, rękawiczki, wsiadaj na motocykl i wracaj na drogę. Teraz wyobraź sobie, że masz więcej telefonów i ten sam proces w kółko. Albo wyłączyć telefon, ale co jeśli ktoś potrzebuje czegoś naprawdę ważnego? Inną opcją jest zakup interkomu. Po prostu przyjmujesz lub odrzucasz połączenie przychodzące w rękawiczkach, naciskając jeden przycisk na kasku. Niesamowity gadżet!

 

Jak działa Intecom?

 

Intercom motocyklowy montowany jest na kasku i składa się z jednostki głównej, która jest połączona przewodami z systemem audio, czyli słuchawkami i mikrofonem. Intercome kaskowy składa się z jednostki głównej, która zawiera całą elektronikę, akumulatory, antenę, elementy sterujące i gniazda przyłączeniowe. Mocowana jest do kasku motocyklowego za pomocą mechanizmu zatrzaskowego. Podstawa - druga część mechanizmu - jest przyklejona do boku hełmu. Słuchawki do kasku motocyklowego są połączone z jednostką główną za pomocą kabla. Najczęściej montuje się je pod wyściółką w kasku. Intercomy motocyklowe są produkowane z jedną lub dwiema słuchawkami. Nagrywanie dźwięku dla interkomu motocyklowego zapewnia mikrofon. Występuje w dwóch podstawowych formach. Mikrofon do kasku z wizjerem typu flip-up lub kasku otwartego jest przymocowany do stałego paska. Natomiast mikrofon integralnego kasku jest przymocowany za pomocą rzepu do wewnętrznej części osłony podbródka.

 

Jaki interkom w kasku?

Istnieje kilka rodzajów intercom. Najczęstsze typy to podział na przewodowe lub bezprzewodowe. Oba typy mają swoje zalety i wady. Przy połączeniu przewodowym nie musisz się martwić o zerwane połączenia, przy połączeniu bezprzewodowym nie ograniczają Cię wszechobecne kable.

W naszej ofercie możesz wybrać zestaw głośnomówiący, zestaw interkomowy na 2 kaski lub grupę większej liczby osób. Po prostu wybierz…

Udostępnij

Odeslat článek emailem

Ta strona jest chroniona za pomocą reCAPTCHA. Polityka prywatności Google, warunki umowne.

Ta strona wykorzystuje do świadczenia usług, personalizacji reklam i analizowania ruchu plików cookie. Korzystając z tej strony, zgadzasz się na to. W porządku