Bagaże motocyklowe

13. 3. 2021

czas odczytu: 4 min.

Wyruszasz w podróż? Na pewno będziesz chciał zabrać ze sobą niezliczoną ilość ważnych i potrzebnych rzeczy. Do tego służą bagaże motocyklowe. Możesz w nich przechowywać wszystko, czego potrzebujesz do podróży na motocyklu. Wybieraj w zależności od rozmiaru motocykla i znajdź dokładnie to, czego potrzebujesz. Jeśli planujesz dłuższe wycieczki na motocyklu, bagaże są   jednym z głównych elementów wyposażenia.Przydają się również na krótsze wycieczki i przejażdżki. Bagaże produkowane są w różnych kształtach, rozmiarach i przeznaczeniu.

Plecaki motocyklowe

Plecak to bardzo praktyczny bagaż, którego nie trzeba przypinać do motocykla. Mają rozszerzalną objętość, są wodoodporne i mają kilka kieszeni. Niektóre są również wyposażone w ochraniacz pleców i elementy odblaskowe.

Sakwy motocyklowe

Sakwy motocyklowe mogą przypominać kufry lub są zaprojektowane jako rolki lub rollbagi. Wykonane mogą być z syntetycznych tkanin i skóry, są lekkie i mają rozszerzalną o bjętość.

 

➢  Sakwy boczne można montować przez siodło za pomocą wsporników lub na stelaż rurkowy.

➢  Górne torby montowane są na stelażu lub na tylnym siedzeniu pasażera.

➢  Rollbagi zwykle mają dobrą wodoodporność i mocują się do tylnego siedzenia, stelaża i przedniego widelca.

Kufry motocyklowe

Kufry tworzą zamykane miejsce do przechowywania. Aluminiowe kufry są bardziej trwałe i dlatego nadają się do maszyn terenowych. Przeciwnie, plastikowe kufry motocyklowe mają aerodynamiczne kształty, ważą mniej i dlatego nadają się do motocykli szosowych. W zależności od umieszczenia kufry są podzielone na boczne i górne.

➢  Boczne kufry mogą pomieścić większy ładunek, zwykle sprzedawane są w parze. Konieczne jest zakupienie uchwytów odpowiednich dla danego motocykla.

➢  Górny kufer (topcase) służy do przechowywania kasków i innych przedmiotów. Topcase jest zamontowany do płyty przymocowanej do tylnego bagażnika.

Zestawy montażowe do sakw, kufrów i tankbagów należy również dobierać odpowiednio do marki motocykla.

Kieszonki motocyklowe
Kieszonki to w rzeczywistości mniejsze sakwy do przechowywania portfela, kluczy lub dokumentów. Zapinane są wokół uda.

Zestawy montażowe i akcesoria

Zestawy montażowe obejmują płytki do kufrów, zestawy montażowe do górnych kufrów, rurowe stelaże i wsporniki do bocznych kufrów i sakw lub zestawy montażowe do tankbagów. Akcesoria obejmują głównie gumowe linki, pasy mocujące i pudełka do przechowywania.

Tankbagi

Chodzi o bagaż, który przyczepia się do zbiornika motocykla, tworząc łatwo dostępną przestrzeń do przechowywania. Według montażu podzielone są na tankbagi z paskami, magnetyczne i z montażem na wieczko zbiornika.

Sdílejte

Odeslat článek emailem
Ta strona wykorzystuje do świadczenia usług, personalizacji reklam i analizowania ruchu plików cookie. Korzystając z tej strony, zgadzasz się na to. W porządku